Blog > Komentarze do wpisu
Ekotydzień w Nowym Wspaniałym Świecie
Zapraszamy na pierwszy letni tydzień z tematem w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Rozpoczynają się wakacyjne podróże, turystów w lasach i nad morzem, czas letniego szaleństwa, drobnych i większych zachcianek. Co możemy zrobić, żeby jednak nasze decyzje były bardziej przyjazne środowisku, co warto wiedzieć i starać się przekazać innym, a może inne pory roku i nasz styl życia też uda się zazielenić? Codziennie w godzinach 12-14, ul. Nowy Świat 63

Zapraszamy na pierwszy letni tydzień z tematem w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Rozpoczynają się wakacyjne podróże, turystów w lasach i nad morzem, czas letniego szaleństwa, drobnych i większych zachcianek.

Co możemy zrobić, żeby jednak nasze decyzje były bardziej przyjazne środowisku, co warto wiedzieć i starać się przekazać innym, a może inne pory roku i nasz styl życia też uda się zazielenić?

Codziennie w godzinach 12-14, ul. Nowy Świat 63


28 czerwca, poniedziałek

Ekotorby trashion ekozoficzny

Patka Smirnow zbiera torebki foliowe, tnie, plecie i zamienia w małe obiekty pożądania. Tym samym sprząta świat. Akcja zbierania trwa już na tyle długo, że gdzie nie pójdzie dostaje torbę wypchaną reklamówkami.
Zapraszamy na warsztaty!


29 czerwca, wtorek

Ekoporady dla warszawiaków i nie tylko

Jak żyć ekologicznie? Jak segregować odpady? Gdzie oddać zużyty sprzęt? Jak nasze codzienne decyzje, w tym zakupy w supermarkecie mogą mieć wpływ na środowisko naturalne i jak możemy zmienić nasze nawyki, aby je chronić.
Prowadzenie: Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"


30 czerwca, środa

Zeroemisyjne wakacje?

Każda działalność człowieka wiąże się z oddziaływaniem na środowisko, ponieważ jesteśmy jego elementem.

Żyjemy w świecie, w którym liczy się czas i wygoda - korzystamy coraz częściej z rozmaitych coraz szybszych urządzeń i środków transportu, potrzebujemy coraz więcej energii. Obecnie, w dobie globalizacji, jedną z czołowych aktywności ludzkich jest przemieszczanie się, czyli transport - do pracy, na zakupy, na wakacje, w podróży służbowej i wiele, wiele innych. Wymaga to ogromnego nakładu energii, w wyniku czego emitowane są gazy cieplarniane, głównie dwutlenek węgla, przyczyniające się do globalnych zmian klimatu, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w środowisku, a tym samym stanowić zagrożenie dla życia człowieka.

Jak zmieniać styl życia, tak aby zrekompensować swój szkodliwy wpływ na środowisko?

Prowadzenie: Fundacja Aeris Futuro


1 lipca, czwartek

Miejska partyzantka ogrodnicza

Warsztat-niespodzianka. :)

Po nitce do kłębka? - czyli o tym jaka historia kryje się za ubraniami, które codziennie nosimy?

Codziennie kupujemy jedzenie, ubrania, kosmetyki, środki czystości, wodę, energię, benzynę, usługi. Za każdą z tych rzeczy płacimy. Odpowiedzialna (świadoma, zrównoważona) konsumpcja oznacza spojrzenie z innej perspektywy na pieniądze, którymi dysponujemy. Pieniądze działają jak głos wyborczy, za pomocą którego opowiadamy się za lub przeciwko określonej sprawie. Nawet drobne, codzienne zakupy produktów takich jak kawa, herbata, płatki zbożowe czy worki na śmieci stanowią nasze prywatne „głosowanie”. Zakup żywności ekologicznej to oddanie głosu na ochronę środowiska naturalnego, a zakup produktu Sprawiedliwego Handlu to wyraz naszego poparcia dla przestrzegania praw człowieka.

Prowadzenie: Zuzanna Zajczenko, Polska Zielona Sieć - koordynatorka projektu "Kupujodpowiedzialnie ubrania!”. Więcej informacji: www.ekonsument.pl


2 lipca, piątek

3 lipca, sobota

Jak z niepotrzebnego zrobić coś nowego

Wielu z nas wdraża w życie cykl: „zakup, zajrzyj i zapomnij”. W zamian proponujemy inne rozwiązanie: Zredukuj, Zastosuj ponownie, Zrecyklinguj Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy wprowadzić w nasze życie zasady ponownego użycia: kupowanie trwałych produktów, kupowanie i sprzedawanie produktów z drugiej ręki, pożyczanie, wypożyczanie, przekazywanie niepotrzebnych rzeczy na cele dobroczynne. Wrócić możemy też do filozofii sprzed czasów, kiedy wszystko było dostępne – naprawiamy, używamy oszczędnie, a także zwracamy uwagę,
czy produkty są zaprojektowane tak, by miały charakter wielokrotnego użycia lub wykorzystania w innej funkcji, a nie tylko zapełniały nasz śmietnik.

Zapraszamy na warsztaty recyklingowe i nowe pomysły jak wykorzystać pozornie już wykorzystane.

Prowadzenie: Dominik Rudasz, Natalia Osuch

piątek, 25 czerwca 2010, mebcia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: