| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Kategorie: Wszystkie | teoria | ustawki | w praktyce
RSS
środa, 06 maja 2009
Najbliższe wydarzenia.
Dla wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc lub po prostu spotkać się i pogadać, podajemy najbliższe planowane przez nas ogrodnicze wydarzenia.

W najbliższy piątek sadzimy kwiatki przed Cyklozą, startujemy w okolicach 15.30.

W piątek za tydzień (15 maja), w ramach Tygodnia Wegetarianizmu, sadzimy/siejemy warzywa i przyprawy przed budynkiem Nowy Świat 18/20. Start: 15.30.

31 maja polecamy wygospodarować na wydarzenie w Infoszopie - info już wkrótce!

wtorek, 05 maja 2009
Ogrodnictwo i recykling
W Internecie znaleźć można sporo inspirujących zdjęć i pomysłów na zrobienie z ogrodniczej partyzantki czegoś podwójnie przyjaznego środowisku. Poniższe zdjęcia pokazują, że sadząc rośliny w mieście nie tylko je  (miasto) wzbogacamy, ale również ograniczamy ilość zalegających na wysypiskach śmieci.Wyhodowane w ten sposób sadzonki łatwiej zasadzić do gruntu nie uszkadzając korzeni (zdjęcie: historyanorak / flickr.com). Papierowa rolka sama się rozłoży.

Poniższe zdjęcia pochodzą z bloga Green Zone:Sadzenie roślin w oponach to dość popularny pomysł...

 Kwiaty w wannie

...w wannie już niekoniecznie. ;)

Już wiemy, co możemy zrobić ze zużytymi butami:


Plastikowe torby? Czemu nie! Wszyscy ich nienawidzimy - w końcu mają okazję na drugi, pożyteczny żywot.To tylko kilka przykładów na ogrodniczy recykling. Macie swoje pomysły? Czekamy na komentarze!
poniedziałek, 04 maja 2009
Dekonsumpcja, 8-10 maja

Zapraszamy na festiwal Dekonsumpcja, w trakcie którego odbędzie się mnóstwo ciekawych warsztatów i dyskusji na tematy społeczne. Pełny program znajdziecie tu: http://efte.org/dekonsumpcja09/program/. mpo szczególnie zaprasza na niedzielną dyskusję o miejskim ogrodnictwie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia!
poniedziałek, 27 kwietnia 2009
Kwiatuchi i mpo na Hożartach.
Kwiatuchi zapraszali na bombing kwiatowy z okazji Hożartów. Kto się zjawił, nie żałował! W programie było podnoszenie ciężarów, poszukiwanie zakopanych w ziemi skarbów oraz potyczki ze stróżami prawa spod ciemnej gwiazdy. A wszystko w imieniu zazielenienia okolic Hożej numer 2. Poniżej nasza subiektywna relacja.


Transport - wbrew pozorom rower to dobre rozwiązanie na kwiatowy podbój miasta, chociaż zaspane nieco bratki mogą sugerować coś innego.
Na miejscu zastaliśmy sodomę i gomorię...


Na szczęście znalazło się mnóstwo rąk do pomocy!


Kwiatuchi pod czułym okiem kamery bombią nasionami.


Nie wolno nic nie robić. Nic nie robienie leży w gestii Ministerstwa.

Dziękujemy Kwiatuchom za zaproszenie i wszystkim za przybycie! Więcej zdjęć znajdziecie na blogu http://kwiatuchi.blox.pl/html oraz u kovala (http://zrobtowwawie.blox.pl/2009/04/Na-Hozartach-popas.html). Do następnego!
piątek, 24 kwietnia 2009
Bomby z nasion na Hożej

Achtung! Achtung! Informacja typu Lepiej-Późno-Niż-Wcale:

W sobotę 25-ego kwietnia o godzinie 13:00 założona przez niejakich KWIATka i TUCHę grupa artystyczna Kwiatuchi zaprasza do udziału w akcji ulicznej! Polegać będzie ona na bombardowaniu kulkami nasiennymi porzuconych śmietników kwietników przy ul. Hożej 2. Akcja odbędzie się w ramach święta ulicy Hożej - Hożarty.

Miejscy Partyzanci stawią się także. A jakże.

13:43, wonderprick
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5